Share
Goto down
Admin
Poèet pøíspìvkù : 13
Join date : 18. 03. 18
Age : 36
Location : Tlučná
Zobrazit informace o autorovi

Kritéria pro nastupování hráče v soutěži

za Sun Mar 18, 2018 3:34 pm
Předpokládám, že všichni dobře znáte kapitolu 3.1 Registrace hráče z propozic. Bohužel tato kapitola je stále předmětem diskuzí a během soutěží dochází k jejímu nepochopení a zdůvodněním proč ten či onen hráč může či nemůže hrát.

Letos se řešili zejména tyto problémy:

- Hráč byl řádně registrován (dostal registraci) i přesto, že nesplňoval kritéria pro odehrání soutěže. Vedení soutěže ovšem avizovalo před sezónou, že není schopno toto kontrolovat a musí si to týmy hlídat sami.
- Hráč byl zapsán na seznam hráčů na výjimku i přesto, že nebyl "vychovaný" hobby ligou, což je těžko kontrolovatelné pravidlo a když se našel případ problému, tak se těžko dokazoval.
- Tým si zaregistroval hráče i přesto, že dříve hrál krajskou ligu a neuplynulo 5 let od jeho ukončení.

Myslím, že bychom se měli jednoznačně domluvit na kritériích a pravidlech, které budou pro většinu zcela akceptovatelné a ty striktně dodržovat.

Byli byste pro přidat pravidlo, že pokud nastoupí k zápasu hráč, který je sice řádně zaregistrovaný, nicméně v době zápasu nesplňuje některé z kritérií pro hraní hobby ligy, pak k němu bude přistupováno jako k "černému" hráči?

Navrhoval bych následující kritéria:
K zápasu může nastoupit pouze hráč mající registraci pro zápasy PHHL a splňující následující kritéria:
1) nehrající žádnou registrovanou soutěž kromě následujících výjimek:
a) hrající krajskou soutěž B, C, maximálně však 2 na tým
b) hrající krajskou soutěž B, C na pozici brankáře
2) od jehož aktivní účasti v registrované vyšší soutěži (extraliga, 1.liga, 2.liga, včetně juniorských soutěží) uplynulo minimálně 10 let
3) od jehož aktivní účasti v krajské soutěži A či krajské lize uplynulo minimálně 5 let nebo jde o hráče nad 35 let

V případě rozdělení týmů do dvou nezávislých výkonnostních skupin, bych navrhoval pro skupinu B zpřísnit navíc pravidla takto:
1) Platí pro hráče nad 35 let, a nebo nesměl nikdy hrát žádnou z registrovaných soutěží (návrat ke kořenům hobby ligy)
1a) Platí pouze pro hráč nad 35 let
2) Platí pouze pro hráče nad 35 let
3) Platí pouze pro hráče nad 35 let

Byla by tato kritéria pro Vás akceptovatelná, popřípadě prosím návrhy na jejich změny?

Největší změny by byli zejména v tom, že každý tým může mít dva hráče hrající krajskou soutěž B či C. Je to zejména z důvodu toho, že někteří hráči, kteří začínali hrát hobby ligu, si chtějí zkusit i registrovanou. Přitom se velmi těžko kontroluje, zda je hráč vychovaný hobby ligou. Na druhou stranu mají některé týmy problém s dostatkem hráčů k zápasům, takhle by si mohli sehnat další hráče. Pro hráče nad 35 let, kteří hráli krajskou soutěž A by bylo dovoleno hrát hobby ligu dříve než za 5 let.

Pro PHHL B by v případě rozdělení mohli platit limit nad 35 let, tj. ti, co hobby ligu zakládali, si mohli také kvalitně zahrát a nemuseli se honit s mladými puškami z krajských soutěží.
avatar
Poèet pøíspìvkù : 8
Join date : 23. 03. 18
Zobrazit informace o autorovi

Re: Kritéria pro nastupování hráče v soutěži

za Fri Mar 23, 2018 8:36 pm
Pravidla máte nastavená velice dobře a pokud nechcete soutěž ještě víc některým jednicům znechutit, nezasahoval bych do nich.
Rozhodně bych nepovoloval start hráčům, kteří ve stejné sezóně hrajou jakoukoli soutěž pod svazem (vyjima golmanů), a to ani krajskou soutěž C, ani na výjimku i když byli vychováni hobby ligou (což je dost zavádějící termín, který nikdo nikdy nemůže dokázat). Buď ať hraje amatérku a nebo soutěž pod svazem. Pokud by jste chtěli takového hráče v týmu musela by ho většina zástupců týmů odsouhlasit.
Admin
Poèet pøíspìvkù : 13
Join date : 18. 03. 18
Age : 36
Location : Tlučná
Zobrazit informace o autorovi

Re: Kritéria pro nastupování hráče v soutěži

za Fri Mar 30, 2018 10:30 am
Máme v hobby lize hráče, kteří ji hrají téměř od počátku. Někteří jsou dokonce zakladateli týmů a prostě si chtěli vyzkoušet i registrovanou soutěž. Přitom jsou to super kluci, proti kterým si člověk rád zahraje a naprosto se řídí pravidly fairplay. Pak mi nepřijde fér, aby tito hráči nemohli hobby ligu hrát a přitom jsme tu měli hráče, kteří sice pravidla splňují a buď jasně převyšují ostatní a táhnou nějaký tým nebo jsou to hráči, s kterými by se raději člověk na hřišti nikdy nesetkal.

Líbí se mi ten Váš návrh, že by neexistovali žádné definované výjimky a mohlo se třeba před sezónou požádat ostatní týmy o schválení hráče, který by sice nesplňoval pravidla, ale pro ostatní týmy by nebyl žádným problémem. Omezil bych to ovšem třeba na maximálně dvě žádosti na tým nebo tak nějak a hlavně bych hlasování udělal anonymně pouze na vedení, aby se pak týmy mezi s sebou neštěkali kvůli tomu, že někdo někomu neodsouhlasil hráče.
Poèet pøíspìvkù : 8
Join date : 20. 03. 18
Zobrazit informace o autorovi

Re: Kritéria pro nastupování hráče v soutěži

za Wed May 23, 2018 8:53 am
Navrhujeme dat moznost tem hracum,kteri se rozhodnou hrat pouze Hobby soutez a to rok po skonceni jejich aktivni ucasti v KSM A (maximalne 1 hrac na tym), bez omezeni pak v KSM B,C. Pokud bude hrac dodrzovat pravidla souteze, vidime v tom i prinos pro ostatni - treba moznost se herne zlepsovat.
Sponsored content

Re: Kritéria pro nastupování hráče v soutěži

Návrat nahoru
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru