Share
Goto down
Admin
Poèet pøíspìvkù : 13
Join date : 18. 03. 18
Age : 36
Location : Tlučná
Zobrazit informace o autorovi

Obrovské množství odložených zápasů

za Sun Mar 18, 2018 3:22 pm
V letošní sezóně opět docházelo k velkému množství odložených zápasů v době kratší než je 14 dní před řádným termínem odehrání zápasu a to i přesto, že v pravidlech máme zakotveno, že:

a) Každý tým může požádat o libovolný počet odkladů 14 dnů před řádným termínem odehrání zápasu

b) Každý tým může požádat o jeden odklad zápasu za sezónu v době kratší 14 dnů od řádného termínu odehrání zápasu.

Nedodržování těchto pravidel u některých týmů vede k tomu, že týmy, které se snaží odehrát zápas téměř za každé situace a dodržet tak pravidla soutěže, jsou na tom biti. Navíc dochází k posunu termínu dohrání celé soutěže. Letos nejsme téměř schopný zápasy dohrát ani měsíc po řádně vypsaném posledním kole základní části.

Jste pro striktní dodržení pravidla pouze jednoho odkladu za sezónu pro tým v termínu kratším než je 14 dní před řádným termínem odehrání zápasu a v případě, že nebude tým moci nastoupit k zápasu (marodka, zranění, ...) a už nemá k dispozici odklad, dojde ke kontumaci zápasu ve prospěch soupeře bez dalších následků?

Princip kontumace zápasu by byl uplatněn i pro odložené zápasy, které nebudou odehrány do řádného termínu posledního kola základní části?
avatar
Poèet pøíspìvkù : 8
Join date : 23. 03. 18
Zobrazit informace o autorovi

Re: Obrovské množství odložených zápasů

za Fri Mar 23, 2018 8:39 pm
Tak tohle je téma pro náš tým. Náš tým měl odloženo celkem 8 zápasů a ANI JEDEN NAŠÍ VINOU! Teď nás to dostává do situace, kdy musíme hrát zbytek měsíce 2x o každém víkendu. Nejen to, že hráči budou z prvního dne unavení, ale upřímě, kdo by chtěl trávit 3 víkendy po sobě v Plzni na Košutce. Náš tým je touto situací značně znechucený a otrávený, že někteří už ani nechtějí sezónu dohrávat a zápasy by viděli raději kontumované. Na začátku jsme chtěli vyhovět a zápasy dohrávat, ale teď jsme to my, kdo je postaven do nevýhodné situace a navíc cizí vinou.
Tým NÝŘANY měl odložené 3 zápasy vlastní vinou a nám zápas odložili ve 20:30 v pátek, když druhý den v sobotu měli nastoupit v 10:00 k zápasu. Nabídli jsme týmu náhradní termín, který striktně otmítnul. Odložili nám zápas 13,5h před začátkem, na termín nepřistoupili a náš tým požadoval kontumaci po vedení. Kontumace neproběhla, vedení se nevyjádřilo... Přístí víkend máme proti Nýřanům hrát a polovina našeho týmu nechce z principu nastoupit nebo nemůže.
Jistě se teď Nýřany ohradí tím, že nabízený termín byl v Klatovech na zimním stadionu. Ale o víkendu, kdy jsme termín navrhovali, neměli zápas ani oni ani my a ostatní stadiony byly plně obsazené.

Za celý rok jsme "odložili" dva zápasy - proti Matadors a proti Stavpartneru. Oba zápasy jsme nebyli schopni odehrát ze stejného důvodu - naprosto nedostatečná komunikace ze strany ZS. Před zápasem s Matadors nám bylo v úterý oznámeno (po našem dotazu proč zápas není v rozpise), že došlo k chybě a zápas se neodehraje. Tuhle informaci jsme sdělili celému týmu, aby si kluci zbytečně neblokovali víkend... Ve čtvrtek ráno jsme se z mailu dozvěděli, že se uvolnil led a zápas se může odehrát. V tu chvíli už měly 2/3 týmu jiné plány a zápas jsme tak nemohli potvrdit. Zápas proti Stavpartneru jsme se soupeřem domluvili na 10.3. a 14 dní předem informovali ZS i vedení soutěže, které požádalo o termín. Naprosto se opakovala předchozí situace, kdy zápas nebyl do rozpisu napsán, přestože led byl neobsazený. Až ve středu večer jsme se dozvěděli, že zápas se hrát bude, ale místo původních 15:00 až v 19:15. To byl pro nás docela problém, protože půlka týmu šla na ples...

V předchozí lize jsme měli pravidlo o odložení zápasu takovéto:
Tým může odložit jeden zápas bez udání důvodu v jednom hracím kole. Musí tak učinit maximálně 24hod předem, jinak hradí náklady zimnímu stadionu a rozhodčím v plné výši a zápas se kontumuje ve prospěch druhého týmu. (Tzn. že pokud je 10 týmů v tabulce a hraje se dvoukolově, může jeden tým odložit zápas v první části zápasů a pak jeden zápas v odvetách.) Když by odkládal další zápas (což se u nás nikdy nestalo) zápas by se kontumoval ve prospěch druhého týmu a byla uložena pokuta (nebo by záleželo na domluvě obou týmů.) Nicméně náhradní termín vypisoval znevýhodněný tým a pokud tým znova odmítnul termín, zápas se kontumoval a uložila se pokuta.

To týmy donutí přijet na zápas i v 8mi lidech a ve slabém složení, a nehledět na ideální termín, aby tým byl co nejsilnější. Přesně to se nám stalo v této sezóně, kdy jsem neodmítli termín s Ursusem. Přijeli jsme v 9ti lidech a se slabší polovinou týmu a Ursus nám udělil jednu ze dvou porážek v sezoně.
Admin
Poèet pøíspìvkù : 13
Join date : 18. 03. 18
Age : 36
Location : Tlučná
Zobrazit informace o autorovi

Re: Obrovské množství odložených zápasů

za Fri Mar 30, 2018 10:19 am
Opět musím jen souhlasit. Dokonce máme již v propozicích pravidlo o možnosti pouze jednoho překladu, ale nedodržuje se to. Tohle mi totiž trápí už nějakou sezónu. Letos jsme měli odložené 4 utkání a pouze jedno naši vinou, ale bylo hlášeno 3 neděle dopředu a musel jsem to udělat, protože zápas byl v době jarních prázdnin a bohužel mám v týmu téměř samé zasloužilé otce Smile. Na všechny tři utkání jsem měl zrovna celkem dobrou sestavu a pak jsem musel přijímat SMSky ve stylu, že to je všechno v p...., protože si kvůli zápasu upravili víkend a teď se nehraje. Opravdu příjemný pocit pro vedoucího týmu Sad Jinak my v Ursusu máme na soupisce cca 20 hráčů do pole a vždycky se mi povedlo alespoň 10 hráčů dát dohromady na zápas bez ohledu na jejich výkonnost, abychom ho mohli sehrát.
Poèet pøíspìvkù : 8
Join date : 20. 03. 18
Zobrazit informace o autorovi

Re: Obrovské množství odložených zápasů

za Wed May 23, 2018 8:56 am
I pres to, ze jsme sami odlozili 2 zapasy, jsme pro to, aby melo muzstvo moznost odkladu pouze 1 zapasu za sezonu, dalsi odklad by pak znamenal kontumaci. To vse pak za predpokladu, ze bude vcas rozlosovana soutez.
Sponsored content

Re: Obrovské množství odložených zápasů

Návrat nahoru
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru